ПРИДБАТИ ФОРЛАКС
basket
print

Корисні звички випорожнення кишечника для запобігання запорів

aboutfx-5

Кишечник людини виконує багато важливих функцій, але основна його відповідальна задача — евакуація того, що залишилось після спожитої нами їжі та засвоєння всіх корисних, поживних речовин. Функція ця для нас буденна, й мало хто звертає на неї увагу, поки не виникає проблем із випорожненням. 

Запор — досить поширений розлад органів травлення, який може викликати фізичний та психологічний дискомфорт і, якщо його не лікувати, негативно впливати на загальний стан здоров’я. Запором вважається випорожнення менше ніж три рази на тиждень, але кожен організм індивідуальний, тому основним критерієм є все-таки дискомфорт.

                                     Причини, які викликають запор

Проблеми з випорожненням можуть виникнути внаслідок багатьох факторів. Ось основні з них:

  • недостатня кількість клітковини та питної води в раціоні;
  • вагітність і пов’язані з нею гормональні зміни, які впливають на роботу кишечника;
  • деякі незбалансовані дієти для схуднення; 
  • деякі медичні препарати;
  • різні захворювання, наприклад, недостатня функція щитоподібної залози, синдром подразненого кишечника, а також стани, які обмежують фізичну активність;
  • стрес і тривога теж можуть змусити кишечник “страйкувати”. 

 

Іноді причина запорів визначається як ідіопатична, простіше кажучи – невідома. Проте знизити дискомфорт та покращити його функцію допоможуть щоденні нескладні звички.  

                                   Корисні звички для кишечника

На перший погляд, це може здаватися дивним, але така делікатна справа теж потребує належного підходу. Ось що важливо:

  1. Відвідувати туалет в один і той самий час. Регулярний графік допомагає формувати звичку для організму. Найкраще для цього підходить час після сніданку, коли кишечник найбільш активний.
  2. Переконатись, що вам зручно — позиція може впливати на комфорт і ефективність. Іноді рекомендується використовувати підставку для ніг.
  3. Не поспішати та приділити цій справі приблизно 10 хвилин, під час яких потрібно розслабитись і дихати спокійно. Якщо ж результату немає, не потрібно даремно напружуватись і панікувати — краще повторити спробу наступного дня в той самий час.
  4. Не ігнорувати позиви до дефекації.

 

Крім того, кишечник буде вдячний за правильне харчування. 

Як уже було сказано вище, недостатня кількість продуктів з клітковиною в раціоні може бути причиною того, що кишечник “не хоче” працювати. Проте клітковина допомагає збільшити обсяг калових мас та зволожити їх. Тому іноді достатньо додати до щоденного столу більше фруктів, овочів, бобових та цільнозернових продуктів. Важливо пити багато води та не забувати про фізичну активність — вона стимулює весь організм, і кишечник також. Швидкою допомогою від закрепу може стати препарат з послаблюючим ефектом, наприклад, Форлакс, але, якщо запори мучать постійно та з’явились інші тривожні симптоми, варто довірити цю проблему лікарю. 

Перед застосуванням лікарського засобу Форлакс уважно прочитайте інструкцію з медичного застосування та проконсультуйтесь з лікарем.

Читайте також

blogfx-2
Більш детально про клітковину.

Харчові волокна (клітковина) є важливою частиною здорового харчування.

Докладніше
blogfx-2
Закреп, наскільки це серйозно?

Запор, який характеризується рідкісним і часто утрудненим випорожненням, є не просто симптомом..

Докладніше
blogfx-2
Топ 10 продуктів для покращення роботи кишечника.

Розлади у роботі кишечника можуть завдати значного дискомфорту в повсякденному житті, особливо коли мова йде про закрепи.

Докладніше