Чого НЕ слід робити, коли виник запор?
Іноді наші звички та стиль життя заважають травній системі відновитися при певних розладах. Поговоримо сьогодні про те, що НЕ ВАРТО робити при закрепі.
Не звертати увагу та продовжувати дотримуватись такого самого режиму дня, харчування і звичок.
Вживати фаст фуд чи оброблені продукти.
Такі як білий хліб, випічка, пончики, ковбаси, гамбургери швидкого харчування, картопляні чіпси та картопля фрі, тощо.
Адже в оброблених харчових продуктах багато жиру, цукру, солі, які уповільнюють травлення і сприяють виникненню запорів.
Також не корисні продукти з низьким вмістом клітковини, м’ясо з високим вмістом жиром, тощо.
Не вживати достатню кількість рідини протягом дня.
Адекватне щоденне споживання рідини має важливе значення для підтримки правильного водно-сольового балансу, а також рухової активності кишківника. При дефіциті рідини кишковий вміст стає твердим, оскільки товстий кишечник поглинає з нього практично всю рідину, намагаючись зберегти її в організмі.
Додати до свого раціону дуже велику кількість клітковини.
Спокусливо думати, що додавання «тонни» клітковини стане чарівною паличкою, яка вилікує від закрепу. Однак швидке введення значної кількості клітковини в раціон може спричинити біль у животі, спазми та здуття.
Продовжувати дієту, яка може спричинити виникнення закрепу, Наприклад кето дієта, періодичне голодування, тривале голодування.
Вживати алкоголь.
Випивка позбавляє ваше тіло рідини, що може зробити ваш стілець жорстким і важчим для проходження.
Не займатися спортом.
Недостатня кількість рухів уповільнює проходження їжі через товстий кишечник. Це може бути основною причиною запору.
Фізичні вправи мають регулюючий вплив на організм, особливо на ШКТ. Будь-який тип фізичних вправ корисний у боротьбі із запорами, включаючи ходьбу, біг, їзду на велосипеді, плавання, йогу, тощо.
Безконтрольно вживати проносні засоби.
На перший погляд проносні засоби можуть здатися чарівною паличкою, яка потрібна, щоб позбутися закрепу, але перед вживанням будь яких препаратів варто проконсультуватися з лікарем!
Іноді неправильне використання стимулюючих проносних ліків може ускладнити нормальну роботу кишечника після припинення прийому. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем і фармацевтом про те, як правильно використовувати проносні засоби.
Приймати певні препарати не попередивши лікаря про проблему закрепу.
Деякі ліки можуть сприяти виникненню запорів, у тому числі безрецептурні та рецептурні НПЗП, такі як ібупрофен і напроксен.
Не контролювати стрес.
Безліч «подій» в кишечнику мають зв’язок з нашими емоціями. Запор може бути результатом стресу, хвилювання або страху. Тому попіклуйтеся про себе: вивчіть і використовуйте методи релаксації для боротьби зі стресом.
Не організувати собі правила відвідування туалету.
Не сидіть на унітазі занадто довго. Займайте правильну позу, яка допоможе розслабити м’язи тазового дна та м’язи навколо заднього проходу.
Ігнорувати позиви до дефекації.
Потрібно відвідувати туалет при першому бажанні.
Своєчасно не звертатися до лікаря при виникненні закрепу.
Пам’ятайте, що самолікування може нанести шкоду вашому організму та призвести до розвитку ускладнень!
Читайте також
Якщо зміна способу життя не є достатньо ефективною, можно використовувати проносні лікарські засоби, які є доступними в аптеках без рецепта.
Запор — неприємна, але поширена проблема, з якою може зустрітися кожен.
Харчові волокна (клітковина) є важливою частиною здорового харчування.