ПРИДБАТИ ФОРЛАКС
basket
print

Чому важливо уникати самолікування при запорах?

aboutfx-5

Практично у кожної людини в процесі життя виникають певні розлади травлення, що є причиною дискомфорту, погіршення якості життя, а іноді навіть і серйозних побоювань за власне здоров’я. Одним з таких розладів є запор. Тема закрепів має багато табу і незручності, а інтернет переповнений міфами, тож спробуємо розставити основні крапки над «і» у цьому невеличкому огляді.

Що робити при запорі?

Безліч людей міркує про те як позбутися запору, які засоби від запору краще обрати та де знайти дешеві ліки від закрепу. Однак, при цьому розладі важливий послідовний та покроковий підхід:

  • Спершу слід звернути увагу на корекцію дієти: збалансувати раціон, вживати більше клітковини, свіжих овочів та фруктів, не нехтувати цільнозерновими продуктами, полишити захоплення жирними та смаженими стравами і проходити подалі від фастфуду.
  • Поруч з харчуванням крокує фізична активність, адже від рухливості тіла залежить рухливість кишківника. Іншими словами, варто налагодити заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі, а іноді замість таксі пройтися пішки і кишечник обов’язково відповість здоровою перистальтикою.
  • Подбайте про достатнє вживання рідини! Достатнє пиття протягом доби пом’якшує кишковий вміст, полегшує дефекацію та сприяє руховій активності кишечника.
  • Дотримуйтесь режиму в харчуванні та походах до туалету, не нехтуйте позивами до спорожнення кишечника.

Як правильно лікувати запор?

Якщо наведені нижче загальні рекомендації не дозволили повністю вирішити проблему закрепів варто подумати про лікування. Розглянемо ефективні засоби, що допомагають нормалізувати роботу кишечника.

Натуральні методи при закрепах

  • Достатня кількість рідини – вживання 1,5–2 літрів води на день допомагає пом’якшити калові маси та полегшити випорожнення.
  • Клітковина – сьогодні доступні харчові добавки багаті на клітковину, не варто забувати і про овочі, фрукти, цільнозернові, насіння льону тощо.
  • Спеціально розроблений план тренувань – ходьба і легкий біг, дихальні практики та йога (поза кобри, поза дитини, поза вітру), прес і скручування (підйоми ніг, велосипед, класичні скручування), глибокі присідання та планка.

Фармакологічні засоби від запору

  • Осмотичні проносні (макрогол, лактулоза) – утримують воду в кишечнику, що веде до налагодження перистальтики та полегшує випорожнення. Прикладом такого засобу є Форлакс – оригінальний препарат макроголу, що виробляється у Франції та відпускається в аптеках без рецепту.
  • Контактні проносні (бісакодил, сенна) – стимулюють скорочення кишкової стінки, але можуть викликати звикання.
  • Пребіотики та пробіотики – нормалізують мікрофлору та покращують травлення. Наприклад, Пробіолог Транзит Плюс – французький пробіотик, що був створений спеціально для лікування закрепів. Даний пробіотик містить штам Bifidobacterium Lactis HN019, що має доведену ефективність у патогенетичному лікуванні закрепів, а також інулін, який нормалізує функцію кишківника та збільшує частоту випорожнень.

Альтернативні методи лікування закрепу

  • Фітотерапія – відвари ромашки, подорожника, крушини можуть допомогти при хронічних запорах.
  • Масаж живота – стимулює роботу кишечника і допомагає усунути застійні явища.

Чому не можна займатися самолікуванням?

Якщо проблема закрепу все ж таки є для вас чимось більшим, ніж епізодичний розлад травлення, не варто прибігати до самолікування! Обов’язково зверніться до лікаря для проведення діагностики та призначення терапії, адже самолікування може бути не лише неефективним, а й небезпечним:

  1. Ризик неправильної самодіагностики без належного медичного обстеження важко точно визначити причину закрепів. Самолікування в такому випадку може призвести до втрати дорогоцінного часу.
  2. Ускладнення та хронічні захворювання – при неправильному підході до лікування закрепи можуть тимчасово зникнути, але основна проблема залишиться. Це може призвести до переходу хвороби в хронічну форму або до розвитку ускладнень.
  3. Небезпека неправильного вживання ліків – без консультації лікаря люди часто неправильно підбирають дозування медикаментів або поєднують несумісні препарати.
  4. Індивідуальні особливості організму – те, що допомогло одній людині, може бути шкідливим для іншої. Алергічні реакції, супутні захворювання або взаємодія з іншими ліками – все це потрібно враховувати перед початком лікування, що може зробити тільки фахівець.
  5. Втрата часу при серйозних захворюваннях – деякі хвороби потребують термінового медичного втручання. Наприклад, самолікування при пухлинах кишківника, що можуть проявлятися закрепом, може коштувати людині життя.

 

Самолікування – доволі ризикований шлях, який може призвести до погіршення стану здоров’я та серйозних наслідків. При появі будь-яких тривожних симптомів важливо звернутися до кваліфікованого лікаря, щоб отримати правильний діагноз і безпечне лікування.

 

Перед застосуванням лікарського засобу Форлакс обов’язково ознайомтеся з інструкцією з медичного застосування та проконсультуйтеся з лікарем.

Читайте також

blogfx-2
Синдром подразненого кишечника з закрепами.

Добре відомо, що синдром подразненого кишечника (СПК) – це хронічний функціональний розлад шлунково-кишкового тракту...

Докладніше
blogfx-2
Чого НЕ слід робити, коли виник запор?

Іноді наші звички та стиль життя заважають травній системі відновитися при певних розладах. Поговоримо сьогодні про те, що...

Докладніше
blogfx-2
Психоемоційні розлади та закреп.

Запор є поширеною проблемою у пацієнтів з психоемоційними розладами.

Докладніше