ПРИДБАТИ ФОРЛАКС
basket

ІНСТРУКЦІЯ

для застосування медичного препарату ФОРЛАКС (FORLAX)®
Завантажити інструкцію
instruction-1

Загальна інформація

Склад

діюча речовина: macrogol 4000; 1 пакетик містить макроголу 4000 – 10 г;
допоміжні речовини: сахарин натрію, віддушка з запахом апельсина та грейпфрута (масло апельсинове, масло грейпфрутове, сік апельсиновий концентрований, цитраль, альдегід оцтової кислоти, ліналол, етилбутират, альфа-терпінеол, октаналь, бета-гама гексинол, декстринмальтоза, смола акації, сорбіт (Е 420), бутилгідроксіанізол (Е 320), сірки діоксид (Е 220).

Лікарська форма

Порошок для приготування розчину для перорального застосування. Основні фізико-хімічні властивості: Порошок білого кольору, легкорозчинний у воді, з запахом апельсина та грейпфрута.

Фармакотерапевтическая группа:

Проносні засоби. Осмотичні проносні засоби. Макрогол.

Код ATX

АТС А06А D15.

Категорія відпуску
без рецепта
Упаковка
10 або 20 пакетиків у картонній коробці
Термін придатності
3 роки

Показання

Симптоматичне лікування закрепів.

Протипоказання

  • Гіперчутливість до макроголу або до інших компонентів препарату;
  • тяжкі запальні захворювання товстої кишки (такі як виразковий коліт, хвороба Крона) або токсичний мегаколон;
  • кишкова непрохідність або підозра на кишкову непрохідність, або симптоматичні стенози; перфорація шлунково-кишкового тракту або її загроза;
  • біль у животі невизначеного походження.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Можливе уповільнення абсорбції лікарських засобів, які приймають одночасно з Форлаксом. Тому рекомендується приймати Форлакс окремо від інших засобів, з інтервалом не менше 2 годин.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Препарат не містить цукру, тому його можна призначати хворим на цукровий діабет, а також особам, з раціону яких виключається галактоза. Не слід вживати пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози. До початку лікування потрібно виключити органічну природу запору. Лікування запору будь-яким лікарським засобом є лише допоміжною терапією, за умови дотримання здорового способу життя та культури харчування, а саме: споживання більшої кількості рідини та клітковини, відповідна фізична активність та відновлення діяльності кишечнику. Максимальний термін застосування для дітей не більше 3 місяців. Той факт, що симптоми не зникають навіть у результаті застосування препарату та дотримання відповідної дієти, може вказувати на інші патології, що потребують діагностики та лікування. Препарат містить макрогол (поліетиленгліколь). Підвищена чутливість (анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропив’янка, висип, свербіж, еритема) були зареєстровані для препаратів, що містять макрогол (поліетиленгліколь), дивіться розділ «Побічні ефекти». Через наявність у складі діоксиду сірки, у рідкісних випадках може викликати алергічні реакції та бронхоспазм. Слід з обережністю вживати пацієнтам, схильним до порушення водно-електролітного балансу, а саме: пацієнтам літнього віку, з порушенням функції печінки або нирок; при одночасному прийомі сечогінних засобів, враховуючи можливість розвитку діареї; також рекомендується контролювати електролітний баланс. Були зафіксовані випадки аспірації при введенні значних об’ємів поліетиленгліколю з електролітами через назогастральний зонд. Особливий ризик аспірації спостерігається у дітей з неврологічними порушеннями акту ковтання.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Форлакс можна призначати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не встановлено.

Спосіб застосування та дози

Дози

Препарат призначений для перорального застосування. Лікування нормалізує моторику товстого кишечнику за умови дотримання відповідної культури харчування (дієти).

Дорослим і дітям віком від 8 років зазвичай призначають вживати по 1-2 пакетики (10–20 г) на добу, бажано вранці, в один прийом під час їди. Кожен пакетик попередньо розчиняють у склянці води. Перший ефект від застосування препарату настає протягом 24-48 годин після прийому.

Щоденна доза визначається відповідно до клінічного ефекту і може становити від 1 пакетика через день (особливо для дітей) до 2 пакетиків на день.

Тривалість застосування визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання, ефективності застосування. Тривалість лікування для дітей не має перевищувати 3 місяців, оскільки немає даних клінічних досліджень щодо застосування препарату понад цей термін.

Передозування

Повідомлялись про випадки діареї, болю у животі та блювання. Діарея, спричинена прийомом надмірної дози, зникає, якщо тимчасово припинити застосування препарату або зменшити дозу. Через надмірну втрату рідини внаслідок діареї або блювання може знадобитися корекція порушень водно-електролітного балансу.

Побічні реакції

Побічні ефекти. Небажані реакції класифікуються таким чином: дуже поширені (≥ 1/10); поширені (≥ 1/100 до < 1/10); менш поширені (≥ 1/1000 до < 1/100); непоширені (≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже непоширені (< 1/10000). Якщо наявні дані не дають змоги оцінити частоту, небажані реакції подаються як «невідомо».

Побічні реакції на лікарський засіб, виявлені під час клінічних випробувань та у період після реєстрації лікарського засобу

Клас / системи органів Частота Побічна реакція
З боку травної системи Поширені Дорослі: біль у животі, здуття живота, діарея (може викликати болісні відчуття в періанальній ділянці), нудота Діти: біль у животі, діарея (може викликати болісні відчуття в періанальній ділянці)
Менш поширені Дорослі: блювання, гострі позиви на випорожнення, мимовільне випорожнення кишечнику Діти: блювання, здуття живота, нудота
З боку обміну речовин та розлади харчування Невідомо порушення водно-електролітного балансу (гіпонатріємія, гіпокаліємія) та/або зневоднення, особливо у пацієнтів літнього віку.
З боку імунної системи Невідомо Дорослі: гіперчутливість (анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропив’янка, висип, свербіж, еритема). Діти: гіперчутливість (анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, кропив’янка, висип, свербіж).
Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Важливо повідомляти про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу. Це дає змогу здійснювати постійний моніторинг співвідношення користі та ризику застосування лікарського засобу. Працівників охорони здоров’я просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції на веб-сайт національної системи повідомлень

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище + 25 °С у недоступному для дітей місці.